1995. aastal osalesid üritusel kuue riigi ametlikud delegatsioonid (Rootsi, Soome, Ungari, Läti, Venemaa ja Leedu). Toimus riikidevaheline kontaktseminar, kus otsustati osaleda järgneval üritusel juba suurema koosseisuga. Rootsi sõprusmaakonna Värmlandiga käivitati projekt turismiõppekeskuse rajamisest Vastseliina, kus hakata koolitama ökoturismi valdkonna spetsialiste Venemaalt, Lätist ja Eestist. Osalesid kultuurigrupid ja käsitöölised Venemaalt, Leedust, Lätist, Tadžikistanist ja Eestist. Toimus Eesti kunstnike näitus.

1996. aasta laada motoks oli „Vastseliina vald – sild lääne ja ida vahel”. Konverentsil osalesid viieliikmelised delegatsioonid (Ungarist, Poolast, Rootsist, Leedust, Lätist, Venemaalt ja Eestist ning esindajad Austriast ja USA-st). Seminari lõpus kirjutati alla koostööprotokollile. Õhtul toimus laada raames kontaktide õhtu ettevõtjatele, kus osalesid 30-ne Eesti ettevõtte esindajad ning ettevõtjad Austriast, Ungarist, Lätist ja Venemaalt. Toimus viie Ungari ettevõtte presentatsioon. Sõlmiti mitmed kontaktid. Osalesid kultuurigrupid ja käsitöölised Venemaalt, Lätist, Rootsist, Soomest ja Eestist. Toimus Eesti kunstnike näitus.

 

1997. aastal toimus kolm seminari „Turism ja maaelu”, „Marjakasvatus” ja „NGO maaelus”. Osalesid delegatsioonid Ungarist, Poolast, Rootsist, Soomest, Norrast, Venemaalt ja Lätist. Toimus kontaktideõhtu, kus sõlmiti samuti palju vajalikke kontakte ettevõtjate ja omavalitsuste vahel. Toimus Venemaa päev, kus osalesid vene ettevõtjad. Toimus vene kunstnike näitus ja mitmekülgne kultuurikava. Laupäevasel päeval külastas üritust Eesti Vabariigi president L. Meri, majandusminister J. Leimann ning Venemaa Pihkva obl. kuberner Mihhailov, kes kohtusid ka delegatsiooni liikmetega. Arenes ka välja ühisprojekt Rootsi Orjengi Kommuuni, Venemaa Pihkva obl. ja Eesti Vastseliina valla ühise Metsa- ja Kaubanduskoja loomiseks. Osalesid kultuurigrupid ja käsitöölised Venemaalt, Lätist ja Eestist. Toimus Venemaa kunstnike näitus.

1998. aastal toimus seminar teemal „Noorte vaba aeg ja probleemid”, kus osalesid delegatsioonid Rootsist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt. Igast riigist osales kaks noort ja üks spetsialist. Alla kirjutati koostööprotokollile. Toimus „Läti päev” – kontaktide õhtu ettevõtjatele, kus osalesid ettevõtjad ja ärimehed Venemaalt, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust ja Eestist. Sõlmiti palju koostöölepinguid. Osalesid kultuurigrupid Venemaalt, Lätist, Rootsist ja Eestist. Toimus Läti kunstnike ja antiikmööbli näitus.

1999. aastal korraldati laada raames „Kontaktide õhtu ärimeestele”, mille teemaks oli „Mets ja puidutöötlemine” – seminaril osalesid ettevõtjad Venemaalt, Lätist ja Leeust. Kontaktide õhtu tulemusena kirjutati alla koostööleping Vastseliina valla ja Pihkva oblasti Kaubandus- ja Tööstuskoja vahel (ettevõtluse, turismi ja kultuurialase koostöö kohta). „Tiigrihüppe” poolt korraldati õppepäev „Läbi arvuti maailma”. Kultuuriprogrammis osalesid esinejad Venemaalt, Lätist ja Eestist. Käsitöölised olid tulnud kohale oma käsitööd müüma ja näitama samuti Venemaalt, Leedust, Lätist ja Eestist. Toimus ratsahobuste võistlus ja Eesti kunstnike näitus. Kohal olid Tivolituuri atraktsioonid. Vana-Vastseliina Lossipargis toimus simman ansambliga „Untsakad”.

2000. aastal toimus kontaktide õhtu teemal „Toiduainete sektor”, milles osalesid ettevõtjad Venemaalt, Lätist ja Eestist. Toimus Robert Lepiksoni fotonäitus. Ametlikud delegatsioonid, kultuurigrupid ja käsitöölised olid kohale saabunud Slovakkiast, Venemaalt, Lätist, Leedust ja Eestist. Vana-Vastseliina Lossipargis toimus simman ansambliga „Kukerpillid”.

2001. aastal olid kultuurigrupid, käsitöölised ja ametlikud delegatsioonid kohale tulnud Lätist, Leedust, Venemaalt ja Eestist. Avatud oli Venemaa käsitööliste ja kunstnike näitus (puidunikerdused, sepised). Vana-Vastseliina Lossipargis toimus simman ansambliga „Justament”.

2002. aastal esinesid kultuurigrupid Venemaalt, Lätist ja Eestist. Toimusid mitmesugused spordi- ja meelelahutusüritused. Näha sai sumomaadlejate demonstratsioonesinemist. Esimest korda valiti Laada Rammumees, meelelahutusprogrammiga esinesid Tõnu Aav ja Henn Rebane. Lastele toimus kiviplaatidele joonistamise võistlus. Võru Koerakasvatajate Seltsi poolt toimus tõukoerte demonstratsioonesinemine. Avatud oli ka kunstinäitus, kus sai näha Peeter Kaasiku maale, Ivo Lille klaasitöid ja Vene kunsti- ja käsitöömeistrite töid. Vana-Vastseliina Lossipargis toimus simman ansambliga „Vanaviisi”.

2003. aastal olid kohal Vähemusrahvuste kultuuriselts „LÜÜRA” esindajad Eestis Gruusia folklooriansambel „Mamuli”, Korea folkloori- ja tantsuansambel „Ariran”, Ukraina folklooriansambel „Žurba”, Usbeki ansambel „Nargiza”, Tšerkessi vokaal- ja tantsuansambel „Nart”, Baškiiri ansambel „Agizel”, Korea Taekwon – do Liit, Moldova ansambel „Norok” Esines vene folklooriansambel „SKAZ” ja setu folkloorirühm „Hõpõhelme”. Kagu- Eesti Kennelklubi tutvusts erinevaid tõukoeri. Laada raames toimusid ka Maarahva Vägilase valimised. Toimus iga-aastane köievedu üle Piusa jõe ja lastele erinevad üritused. Rahvamajas oli oma tööd üles seadnud Võrumaa kunstnik Navitrolla. Vana – Vastseliina Lossipargis toimus simman ansambliga „L`Dorado”.

2004. aastal sai X aastat Vastseliina Laata… Reede õhtul esines Kiigeplatsil ans. SEELIKUKÜTID. Kahe päeva jooksul sai pealaval nautida erinevat kultuuriprogrammi. Taas olid kohal Vähemusrahvuste kultuuriselts LÜÜRA, seekord 88 esinejaga. Venemaad esindas laste koreograafia ansambel SEMTŠUZINA. Mõnusaid hetki pakkusid PALESTRA ja Vastseliina tantsuklubi EXIT. Samas hoog ei vaibunud ka Vastseliina rahvatantsurühmadel: SULLERID, KULLERID ja TAVE, kes on igal aastal Laada programmi rikastanud. Naljanumbriga esinesid Saepuru Sass ja Vinkli Aadu. Lastele pakkus meelelahutust UMMI TSIRKUS, samas toimusid erinevad spordimängud, sai ponidega ratsutada ja kiviplaatidele joonistamise võistlus. Rahvamajas sai kuulata seminari – Alternatiivsed tegevused põllumajanduses. Samas oli avatud Ago Ruusi FOTONÄITUS Eesti tõugu hobusest ja koduloomuuseumi väljapanek Parun Lipharti puhketuba. Toimusid Lõuna-Eesti lahtised meistrivõistlused köieveos ja selgitati välja Maarahva Vägilane. Laupäeval esines Vana-Vastseliina Mõisapargis ans. KARAVAN ja keskööl toimus SUUR ILUTULESTIK.

2005. aasta rikastas laata kauplejate ja rahva rohkus ning ilus ilm. Laada eripäraks oli ja jääb käsitööpark, kus sai osta maalähedast kaupa ja kohalikku käsitööd. Loomulikult ei olnud puudus ka muu kaubaliigi esindajatest.
Kahe päeva jooksul sai pealaval jälgida mitmekesist kultuuriprogrammi. Venemaad esindas laste koreograafiaansambel „Semtšuzina” Velikije Lukist. Lätist olid kohal breaktantsugrupp „Battle Style B-Boys”, nemad jagasid õpetust ka huvilistele kohalikus rahvamajas. Mõnusaid hetki pakkus Vello Vaher ja tema tsirkuseperekond. Rahvamajas oli avatud kunstinäitus, Ruth Treimuti keraamiline vaikelu ja Peeter Kaasiku maalid. Toimus vaatemänguline köievedu üle Piusa jõe ja taas valiti Maarahva Vägilane. Laupäeva õhtul oli simman Vana- Vastseliina mõisapargis ansambliga „Vanaviisi”.

2006. aastal soosis laata ilus ilm, rekordarv kauplejaid ja külastajaid.
Laadaliste meelispaik – käsitööpark muutub aina loomingulisemaks. Maalähedane kaup ja käsitöö on alati ostjaid meelitanud.
Esinesid kohalikud folkloori ja karaktertantsurühmad. Külalisesinejatest olid kohal: Rootsist – „Blomkogs Ukkulelegrupp”, Venemaalt – rahvatantsuansambel „Zavalenka” ja Lätist – breaktantsugrupp „Battle Style B-Boys”.
Lapsi lõbustas Rahvamaja õuel Fredi koos oma sõpradega ning kohalik Noorteklubi viis läbi iga-aastase joonistusvõistluse. Rahvamajas oli avatud vitraažide näitus.
Toimus politseitehnika tutvustus, päästetehnika demonstratsioon ja ennetusüritus „Tuleohutus kodus”.
Valiti Eesti Rammumees 2006 ja toimus köievedu üle Piusa jõe.
Laupäeva õhtul sai jalga keerutada Küünikantril, kus esines Airi Ojamets koos ansambliga „Los Desperados”.

2007. aastal kasvas nii laadal kauplejate kui ka külastajate arv.
Kahe päeva jooksul sai pealaval jälgida mitmekesist kultuuriprogrammi. Venemaad esindas laste tantsuansambel „Junost”, Lätist olid kohal laste rahvatantsurühm „Pastalnieki” ning line-tantsijad „Rock Step”, „Crazy Line” ning „Hello”
Kohalik Noorteklubi viis Rahvamaja hoovis läbi iga-aastase kiviplaatidele joonistamise võistluse lastele. Rahvamajas oli avatud kohaliku käsitöö ja kunsti näitus.
Valiti Maarahva Vägilane ja Maarahva Õllekõht. Toimusid „Murumasinate mängud”, köievedu üle Piusa jõe ning võistlus „Kambaga autosse”.
Laupäeva õhtul lõbustas Küünisimmanil rahvast ansambel „Untsakad”.

2008. aasta laadal esinesid kohalikud rahvatantsurühmad: „Mikud – Mannid”, „Tave”, „Kullerid”, tantsuklubi „EXIT” ja Vastseliina Muusikakooli akordionistide ansambel. Vähemusrahvuste kultuuriseltsist „Lüüra” esinesid: kabardiini, korea, ukraina ja valgevene kultuurigrupid. Külalisesinejatest oli kõige kaugemalt kohal Gruusia folklooriansambel „Edelvaisi”. Venemaalt tantsuansambel „Junost”, Lätist laste rahvatantsurühm „Enku-Trenku” ja kultuurigrupp Rootsist.
Rahvamaja õuel toimus Fredi show, kus lapsi lõbustasid Limpa ja Pets. Kohalik Noorteklubi viis läbi iga-aastase joonistusvõistluse. Rahvamajas oli avatud Aili Paat ja Liisi Siibak fotonäitus „Puitpitsvill”.
Pühapäeval esinesid huumoriprogrammiga „Matsid ja kuningad” Raimo Aas ja Ervin Lillepea. Toimus köievedu üle Piusa jõe, valiti Maarahva Vägilane 2008, toimus võistlus rahvale „Kambaga autosse” ja Eesti Rahva Grillikoolis õpetati grillima.
Setud tutvustasid oma kultuuri ja pakkusid meelelahutust eraldi platsil.
Laupäeva õhtul esinesid Vana-Vastseliina Lossipargis ansamblid „Sisters by mistake” ja „Kuldne Trio”.

2009. aasta laadal sai nautida mitmekesist kultuuriprogrammi. Esines folklooriansambel „Hõpehelmed” ja „Meremäe mehed”, Vastseliina muusikakooli rahvapilliansambel „Tsiirulii”. Venemaalt oli kohal folklooriansambel „Russkije Uzorõ”. Vaadata sai rahvatantsurühma „Kullerid” tantsu. Showtantse esitasid „Exit” Vastseliinast, „Misandra” ja „Easy Leg” breikarid Võrust. Võimalus oli jälgida huvitavat linetantsu showd, Iiri muusika ja tantsude tundi. Laupäeval rõõmustas kõiki laadalisi Järsumäe Virve pereansambel. Lastele toimus kiviplaatidele joonistamise võistlus. Lapsi lõbustasid Heino Seljamaa kohverteater ja Vello Vaheri tsirkuseperekond. Laada sünnipäeva kontserdi esitas ansambel „Margus Vaher & Alkeemikud”. Valiti Maarahva Vägilane 2009 ja toimus köievedu üle Piusa jõe. Vastseliina Käsitööühingu poolt oli rahvamajas välja pandud näitus „Vanast taas uus”. Seekord olid ühe platsi peal koos Seto- ja Mulgimaa oma toodangut pakkumas. Huvilised said teha tiire helikopteriga. Laupäeva õhtul esines Vana-Vastseliina Lossipargis ansambel „PS TROIKA”.

2010. aasta laada kultuuriprogrammi sisustasid Vastseliina rahvatantsurühmad „Kullerid” ja „Tave”, tantsurühm „Exit” ja muusikakooli noored muusikud. Kõhutantsuga esinesid kõhutantsustuudio tantsurühm „Dunde” Tartust. Seekordsed külalisesinejad olid Läti rahvatantsurühm „Dzirnakmeni” ja Venemaa koreograafiline rahvatantsuansambel „Junost” Pihkvast. Lastel oli võimalik osa võtta joonistusvõistlusest, sõita poniga ning vaadata etendust „Piip ja Tuut kontserdil”. Selgitati välja Maarahva Vägilane 2010 ja toimus köievedu üle Piusa jõe. Vastseliina Rahvamajas sai vaadata aktifotonäitust „N´akt”. Kaugemale parkinud inimestel oli võimalik laadale tulla rongiga. Laupäeva õhtul oli Vana-Vastseliina mõisapargis simman ansambliga „Meie Mees”.

2011. aastal esinesid laada laval Venemaa tantsuansambel „RUSSKIE UZORÕ” Pihkvast ja Aluksne rahvatantsurühm „DZIRNAKMENI” ning kohalikud rahvatantsurühmad „Kullerid” ja „Etskae”. Oma showtantse näitasid Võru kunstikooli tantsutrupp „Katariina” ja Vastseliina „Exit”. Kontserdi andis EESTI MANDOLIINI ORKESTER.
Selgitati välja Eestimaa Rammumees 2011. Laupäevase laadapäeva lõpetas Vastseliina noorte muusikute bänd COSMO. Õhtusel simmanil esines Vana-Vastseliina mõisapargis ansambel „HELLAD VELLED”. Pühapäeval tutvustas Kagu-Eesti Kennelklubi tõukoeri. Toimus lastele kiviplaatidele joonistamise võistlus, konkursi „Kaunis kodu” võitjate väljakuulutamine ja köievedu üle Piusa jõe. Laada laval esinesid Shatè Tantsukooli tantsutrupp ja Tartu Ülikooli orkester „Popsid”.

2012. aastal olid laada laval esinejateks V. Rumjantsevi nim. tantsuansambel „Skaz” Venemaalt ja Aluksne rahvatantsurühm „DZIRNAKMENI” ning kohalikud rahvatantsurühmad „Kullerid” ja „Etskae”. Oma kavaga astus üles tsirkusestuudio Folie grupp VIU Tallinnast ja Mustlastantsutrupp MALJARKA Tartust. Lastele oli etendus „Tiigrikutsu ja kloun Feliks”. Eesti Professionaalsete Rammumeeste Ühing korraldas internaatkooli ees STRONGMAN GRAND PRIX II etapi.. Laupäevase laadapäeva lõpetas Vastseliina noorte muusikute bänd COSMO. Õhtusel simmanil Vana-Vastseliina mõisapargis esines ansambel „KIHNU POISID”. Pühapäeval tutvustas Kagu-Eesti Kennelklubi tõukoeri. Toimus lastele kiviplaatidele joonistamise võistlus, kuulutati välja Vastseliina valla Kaunimad Kodud 2012. Traditsiooniliselt toimus köievedu üle Piusa jõe. Laada laval esinesid Iiri tantsu rühm SOLAS ja tantsukooli MEIE STUUDIO tantsijad.

2013. aastal esinesid laadal tantsuansambel „RUSSKIE UZORÕ”, instrumentaalansambel „BAJAN-KVARTET” Venemaalt ja rahvatantsurühm „JUKUMS” Lätist. Kohalikest mängisid muusikat Vastseliina Muusikakooli noored ja tantsisid segarahvatantsurühm KULLERID ja noortesegarahvatantsurühm ETSKAE. Hea vahepala andsid Viljandist pärit Kulno Malva akordionil ja Tõnis Kirsipuu trummidel. Laupäeva õhtul oli rahvapidu Vana-Vastseliina mõisapargis, kus esinesid Mait ja Mikko Maltis. Pühapäeval näitas Kagu-Eesti Kennelklubi tõukoeri. Gümnaasiumi juures tegid hulljulgeid trikke mootorratastel Biker24 Stunt-Team ja Timo Tasuja. Rahvamaja õuel toimus lastele kiviplaatidele joonistamise võistlus. Oma vahvaid tantse näitasid tantsukooli Meie Stuudio tantsijad Põlvast. Traditsiooniliselt toimus köievedu üle Piusa jõe ja valiti Maarahva Vägilane.

2014. aastal laulsid reedel Vastseliina Rahvamaja ees duett LaurAndrA õhtulaule „Meile kuulub see päev”. Laupäeval laada avakontserdil esinesid Vastseliina muusikakool ja rahvatantsurühm „Kullerid”. Toimusid rammumeeste võistlus Maarahva Vägilane 2014 ja käesurumisvõistluse eelvoor Teras Käsi 2014 II etapp. Lapsi lõbustas Heino Seljamaa Kohvriteater etendusega „Mängult ja päriselt”. Väliskülalistest esinesid laada laval Vene muusikaansambel „Pskov”, koreograafiline trupp „Vene Koor” Pihkvast ja Lätist Aluksne Gümnaasiumi orkester „Sandors Livins”. Pühapäeval tutvustas Kagu–Eesti kennelklubi oma tõukoeri, laval esinesid Võru Kunstikooli tantsutrupp „Katariina” tantsijad ja kapell „Meieise”. Toimus ka traditsiooniline köievedu ja lastele kiviplaatidele joonistamine. Huvilised said teha õhusõite kopteriga Robinson 44. Laupäevaõhtusel rahvapeol Vana-Vastseliina mõisapargis esinesid Ivo Linna ja Antti Kammiste.

2015. aastal esitasid reedel rahvamaja ees õhtulaule duett LaurAndrA ja sõbrad. Laada avamisel esinesid mitmed Vastseliina isetegevuslased. Kahel päeval sai vaadata laada laval välisesinejaid venemaa tantsuansamblit „Russkije Uzorõ” ja läti rahvatantsurühma „Jukums”. Internaatkooli ees toimus rammumeeste võistlus Eestimaa Rammumees 2015. Rahvamaja juures asuval lastealal oli lastel võimalus osa võtta erinevatest tegevustest. Toimus joonistusvõistlus, Vudila sportmängud, orienteerumismäng, meisterdamised ja nuputamised.  Käsitööpargi  VALLA TÄNAVAL tutvustasid oma tooteid ja tegevusi Vastseliina valla kohalikud inimesed ja ettevõtted. Laada laval esinesid Põlvamaalt huumoritrio „Lahedad mutid Lahedalt”, „Nii ja naa” tantsutrupp Pärnumaalt, Iiri tantsu rühm „Solaris” Tallinnast, Viljandi Kultuuriakadeemia Rahvamuusikud „Kool-Pilt-Koemets Trio” mõisapargis rahvapidu ansambliga „Onud”. Pühapäeval tutvustas Kagu-Eesti Kennelklubi tõukoeri, toimus köievedu ja köietõukamine üle Piusa jõe.

2016. aastal laulsid reedel rahvamaja ees õhtulaule noorteansambel Jää ja LaurAndra. Laupäeval laada avamisel esinesid Vastseliina isetegevuslased. Laada laval sai vaadata Venemaa rahvapilliansamblit  „Korobeinik“ ja koreograafiaansamblit „Junost“.  Internaatkooli ees toimus rammumeeste võistlus Maarahva Vägilane 2016. Lasteala oli Piusa jõe ääres, kus toimus laste oma laat, teadusshow, orienteerumismäng, erinevad meisterdamised ja joonistusvõistlus. Laadasimman oli seekord Vastseliina alevikus, kus esines Rein Laaneorg ja ansambel President.  Pühapäeval  tutvustas Kagu-Eesti Kennelklubi tõukoeri. Toimus  köievedu ja köietõukamine üle Piusa jõe, sellest võtsid osa ka Suvesangarid. Vastseliina Gümnaasiumi juures toimus Maarahva Võrkpalliturniir 2016. Laada laval esinesid rahvatantsugrupp „Nebeda“ ja folkloorirühm „Rakavas Dzintars“ lätist, tantsurühmad Õietolm Savernast, Väntvõllid Raplast ja Pärliine Antslast. Vastseliina Gümnaasiumi õpilased esitasid tantsumuusikalise näitemängu „Kevade“.

2017. aasta reede õhtul esinesid rahvamaja ees Vastseliina noored muusikud. Laupäeval laada avamisel esinesid Vastseliina ja Orava isetegevuslased. Laada laval sai vaadata Inga Antsoni tantsutruppi, Jaanipeebu Kitarrikooli, vaskpilliansamblit Brassers. Väliskülalistest esines Venemaa koreograafiaansambel „Junost“ , tantsuansambel  „Russkie Uzorõ“ ja tsirkusekollektiiv „Tsirkatsonok“.  Internaatkooli ees toimus Võru Raskejõustikuklubi Strongman rammumeeste võistlus Maarahva Vägilane 2017. Vastseliina Noortekeskus korraldas Vana-Vastseliina mõisapargis rahvapeo, kus esinesid ansamblid Kapriiz ja Säde. Rahvamaja ees asuval lastealal toimus laste oma laat, orienteerumismäng, erinevad meisterdamised ja joonistusvõistlus.  Pühapäeval  tutvustas Kagu-Eesti Kennelklubi tõukoeri. Toimus  köievedu ja köietõukamine üle Piusa jõe. Laada laval esinesid läti rahvatantsugrupp „Nebeda“, tantsurühmad Rõõmsad Täpid ning Nõtked ja Karvased, lõõtspillipoiss Randmar Tuulemäe. Laada ajal oli rahvamajas Eha Luige ja Tiit Põdra maalide näitus.

2018. aasta laada väliskülalised olid koreograafiaansambel JUNOST Venemaalt, tantsuansambel KADIKÖY Türgist ja rahvatantsurühmad JANDALS ja VELREIZ Lätist. Laada laval tantsisid segarahvatantsurühm KULLERID, naisrahvatantsurühm VIISUVEERETAJAD, showtrupp WICH COMPANY, Vastseliina ja Just Tantsukooli tantsijad. Sai kuulata ja vaadata Võru valla noorte puhkpilliorkestri, Vastseliina viiuldajate ansambli ja ansambli ORAVAPOISID esinemist. Toimus Eesti Rammumees ja Rammunaise valimine. Lapsed said vaadata Sussi Teatri lastelavastust „Mina ja Mina“, müüa tooteid oma laadal, osaleda joonistusvõistlusel ja orienteerumismängus. Vastseliina noored muusikud laulsid rahvamaja juures reede õhtul. Laupäeva õhtusel Vastseliina Noortekeskuse korraldatud rahvapeol Vana-Vastseliina mõisapargis esinesid Anne Loho ja PS Troika. Vastseliina rahvamajas sai külastada näitust EV 100 – LAPIVAIP 100. Oli ka köievedu üle Piusa jõe ja traktorite jõutõmbamise võistlus.

2019. aasta laada esinejad laupäeval olid ansambel SAXVAST, segarahvatantsurühm KULLERID, Vastseliina neidude rahvatantsurühm, Vastseliina Noorteorkester, Tartu Hugo Trefneri gümnaasiumi Trupp 11 kaasamisteater KUNINGAS LEAR ja Andre Laine tantsutrupid. Külalisesinejatest oli Koreograafiaansambel JUNOST ja estraadi tantsuansambel SuvenirBIT venemaalt. Laada laval toimusid A.Le Coq võistlusmängud, Eesti Rammumees ja Rammunaine 2019. Lastele oli oma laat, näomaalingud ja meisterdamise töötoad, joonistusvõistlus ja orienteerumismäng. Lapsed said vaadata Vastseliina rahvamaja teatriringi etendusi Punamütsike, Roosid ja Suurmõmmik. Laupäeva õhtul esinesid Vana- Vastseliina mõisapargis ansamblid Sada ja Seened ja Mohiito. Pühapäeval tutvustas koeri Võru Koertekool Vurrude nimel. Laada laval esinesid mustlastantsutrupp Romaska, läti tantsu stuudio DI-DANCERS ja NEDSAJA KÜLA BÄND. Toimus köievedu üle Piusa jõe. Vastseliina Rahvamajas oli Meieseltsi Meroos ja Vastseliina Käsitööühingu näitus LAPILINE BALTI KETT. Juubelilaada loosi läks torusaun, mille panid välja ECO OIL ja SAUNA.